ArteVita – Pszichohétköznapok

A moszók földje – A lányok és asszonyok országa!

A moszók közössége egyike a kevés napjainkra is fennmaradt matriarchális társadalmaknak. Közel 40,000 lelket számláló népesség Dél-Kína és Tibet határán emelkedő csodás hegyek között, a 3000 méterrel a tengerszint felett elhelyezkedő Lugu-tó partján él. A moszók hivatalosan a náhszi népcsoporthoz tartoznak, de önmagukra különálló nemzetiségként tekintenek. A moszók egy különleges nép, ahol a moszó család… Tovább »

A nők valóban a Vénuszról, a férfiak pedig a Marsról valók? Fókuszban a kommunikáció!

A férfiak és nők közötti különbségek mibenléte az egyik legizgalmasabb témák egyike, különösen, ha a kommunikációról van szó.Maga Freud is azt vallotta, hogy évtizedeken keresztül hiába kutatta a női lélek rejtelmeit, élete vége felé sem tudta megfejteni, hogy valójában mit is akarunk mi nők. Mélyen gyökerező hitrendszerünk egyik elemét képezi az elképzelés, hogy a férfiak… Tovább »

Terítéken a család – transzgenerációs csomagjaink

A család nem egy idejétmúlt intézmény, hanem modern világunkban is erős kapcsolódásokat őrző közösség, melyben össze vannak kötve az élők és a már régen eltávozottak. A családi mező megőrzi az összes lényeges információt attól függetlenül, hogy azt artikulálják-e az adott családi közösségben (titkok, elhallgatások). A családoknak megvannak a sajátos működési elveik és hiedelemrendszereik, melyek sok… Tovább »

C.G. Jung titokzatos könyvei

Jung szellemisége már az első olvasmányélményeim alkalmával mély benyomást gyakorolt rám. Ugyan nem voltam képes kritika nélkül viszonyulni életéhez, módszereihez és gondolataihoz, de mégis valami elemi kapcsolódás köt a jungi gondolatisághoz. Éveken keresztül reménykedtem abban, hogy az általa írott Fekete és a Vörös könyv kiadásra kerül, mígnem 2009-ben Sonu Shamdasani közreműködése révén az örökösök engedélyezték… Tovább »

Stockholm és Lima szindróma

A Stockholm-szindróma elnevezés egy valós esemény kapcsán vonult be a köztudatba, mely 1973. augusztus 23-án történt. A Krediten bankban 3 női és egy férfi alkalmazottat túszul ejtett Jan-Erik Olsson. A túszdráma 6 napig tartott, senki nem sérült meg azonban különös módon a fogva tartás ideje alatt az áldozatok részéről pozitív töltetű érzelmi kötődés alakult ki… Tovább »

Féktelen boldogságkeresés – A boldogság mítosza

A görögök számára a boldogság – amit eudaimóniának neveztek – egyfajta jó sorsot jelentett, mikor az ember életét egy jóságos istenség (daimon) igazgatta. Ezen felfogás szerint az élet nem a pozitív történések vagy pozitív életfelfogás végeredménye, hanem egy teljességében leélt élet jellemzője. Szókratész szerint az erény nem más mint tudás és a boldog élet alapja… Tovább »

A rendes lányokból miért nem lesz főnök? I. rész

Az alábbiakban sorra vesszünk Lois P. Frankel néhány alapvető állítását és közelebbről is megnézzük a karrierünk során leggyakrabban elkövethető hibákat.Dr. Frankel pszichológus, tréner és coach minőségében évek óta kutatja a nők munkahelyi sikerességét és szerepvállalását.Most következzék néhány viselkedésminta, amely valószínűleg többünk számára ismerősnek hat majd. 1, Csak hajtasz, és hajtasz, és hajtasz…A nőknek gyakran sokkal… Tovább »
Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!